Sprzedaż auta w skupie – krok po kroku

0
457
Sprzedaż auta w skupie - krok po kroku

Zależy Ci, aby szybko i sprawnie sprzedać używany samochód? W tym wypadku dobrze jest skorzystać ze skupu pojazdów. Jak działają? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się nieco więcej na temat całego procesu sprzedaży w takim miejscu.

Skup aut – zalety

Sprzedaż auta w skupie to bardzo korzystne rozwiązanie dla osób, które pragną szybko oraz sprawnie sprzedać swój samochód. Potrzebujesz gotówki od ręki? Tam ją dostaniesz!  Pozbędziesz się również niechcianego pojazdu nawet w jeden dzień. Wśród innych zalet takiego rozwiązania wskazać można ograniczenie formalności do minimum, ponieważ wystarczające są oględziny, wycena, a także sporządzenie umowy kupna-sprzedaży – ponadto wszystkim zajmuje się za nas skup! Sprzedaż auta nabywcy indywidualnemu może potrwać sporo czasu i nerwów – zdecyduj więc, na czym bardziej Ci zależy.

Skup aut – wybór

Pierwszym krokiem sprzedaży pojazdu w skupie jest przede wszystkim wybór tego odpowiedniego. Obecnie na rynku funkcjonuje wiele firm tego rodzaju, które skupują zarówno samochody sprawne, jak i pojazdy z różnym stopniem uszkodzenia, a nawet powypadkowe czy do kasacji. W niektórych skupach możliwa jest sprzedaż pojazdu bez dokumentów czy ubezpieczenia. Wśród polecanych firm w Łodzi i okolicach można wskazać https://autozmieniarka.pl/, gdzie oferowany jest skup różnych pojazdów, niezależnie od wieku, rodzaju podwozia czy marki, po bardzo uczciwych i atrakcyjnych cenach.

Wycena

Kolejnym krokiem podczas sprzedaży używanego samochodu w skupie aut z całą pewnością będzie dokonanie wyceny. Wstępna wycenę można dostać już nawet podczas rozmowy telefonicznej lub mailowo poprzez wypełnienie formularzy online na stronie internetowej skupu. Wiele skupów proponuje wycenę w dogodnym dla klienta miejscu i czasie. W przypadku, kiedy pojazdu nie można użytkować, nie ma również problemu z lawetą. Wycena dokonywana jest przez doświadczonych pracowników, którzy ocenią wiele elementów pojazdu. Wśród najważniejszych można wskazać stan techniczny oraz stan wizualny, ale także rok produkcji, przebieg czy wyposażenie. Sprawny pojazd będzie miał oczywiście wyższą wartość niż pojazd uszkodzony.

Umowa kupna-sprzedaży

Ostatnim etapem sprzedaży auta w skupie pojazdów jest sporządzenie oraz podpisanie przez obie strony umowy kupna-sprzedaży. Umowę przygotowuje skup, z którą następnie osoba sprzedająca powinna się zapoznać. W umowie powinny być zawarte wszystkie dane pojazdu oraz sprzedawcy, a także inne niezbędne informacje, takie jak cena sprzedaży, forma płatności czy data zawarcia transakcji. Podpisanie umowy stanowi dopełnienie formalności i pozbawia właściciela praw do pojazdu. Pieniądze za sprzedaż można otrzymać zarówno gotówką, jak i przelewem, co jest zależne od indywidualnych preferencji sprzedającego pojazd. Jak widać, żadnych skomplikowanych procedur nie ma, tak więc cała transakcja może zostać zamknięta nawet w jeden dzień – jest to więc idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy przede wszystkim na czasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here