Zabawa dla zdrowia

0
318
Zabawa dla zdrowia

Sukcesywnie wraca moda na wszelkiego rodzaju małpie gaje, gratosfery i inne place zabaw oraz strefy rozrywki dla najmłodszych. Naukowcy twierdzą, że dla zachowania równowagi psychicznej, dzieci powinny mieć możliwość około godziny beztroskiej zabawy każdego dnia. Jak zauważono, dzięki swobodnej zabawie wciągu dnia, uczniowie chętniej wracają do nauki, poprawia się zarówno ich sprawność fizyczna, jak i poziom kompetencji społecznych i koncentracji. Gdy dzieci oddają się zabawie zgodnie z własną kreatywnością i wyobraźnią, rola dorosłego sprowadza się już wyłącznie do zapewnienia im bezpieczeństwa i organizacji przestrzeni rekreacyjnej.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Idąc tym tropem, podczas planowania budowy placu zabaw tak zewnętrznego, jak i wewnątrz sali zabaw, należy przede wszystkim skupić się na zachowaniu wysokich standardów bezpieczeństwa użytkowania. Maty na plac zabaw to jedna z najlepszych opcji zastosowania gumowych nawierzchni bezpiecznych. Trudno wyliczyć wszystkie zalety tej właśnie posadzki, wśród najważniejszych cech należy jednak wymienić antypoślizgowość, mrozoodporność i wodoprzepuszczalność. Jest to nader ważne, zwłaszcza podczas niczym nieskrępowanej beztroskiej zabawy na placu. Ponadto należy zaznaczyć, że nawierzchnie te są niezwykle elastyczne, dzięki temu amortyzują, a wręcz tłumią energię uderzenia np. podczas upadku z wysokości huśtawki, drabinki czy zjeżdżalni. Dzięki temu możemy uniknąć wielu bardzo niebezpiecznych urazów i poważnych kontuzji.

W zgodzie z normami

Podobnie sprawdzają się płyty gumowe na plac zabaw, które na bieżąco badane pod kątem amortyzacji i tłumienia, gwarantują odpowiedni współczynnik HIC. Ponadto są wybarwione w całej strukturze, co zapobiega powstawaniu efektu łódkowania i wywijaniu się narożników. Tak jak maty, posiadają też atest higieniczny PZH, spełniając przy tym najnowszą normę dot. placów zabaw PN-EN 1177:2019. Ich wyjątkową stabilność zwiększa dodatkowo jednokierunkowy sposób łączenia elementów, co jednocześnie zwiększa poziom bezpieczeństwa ich użytkowania.

Dla zdrowego rozwoju

Największym powodzeniem cieszą się płyty gumowe od Firmy ELS Poland. Są to wyroby produkowane według zatwierdzonych procedur, pod rygorystyczną kontrolą jakości TÜV. Stale udoskonalone pod kątem starzeniowym, są odporne na wpływ niekorzystnych czynników atmosferycznych, w tym promieniowania UV. Można urozmaicić je o elementy sensoryczne 2D takie jak cyfry, literki, kolorowe figury geometryczne, czy całe gry podwórkowe np. twister, szachy, chińczyk albo elementy 3D np. gumowe zwierzaki, grzybki lub kostki, wspierające zdrowy rozwój ruchowy m.in. poprawiając utrzymanie równowagi u małych użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here