Jak wybrać ochraniacz nieprzemakalny 180×200?

0
364
Jak wybrać ochraniacz nieprzemakalny 180x200?

Jeżeli czytasz ten artykuł, to znaczy, że sam temat ochraniaczy nieprzemakalnych na materac nie jest Ci obcy. Być może przeczytałeś już kilka tekstów o tym, do czego służą takie podkłady, albo ktoś polecił Ci ich używanie. Jeżeli jesteś dopiero na początku drogi i nie masz jeszcze wybranego odpowiedniego produktu, to koniecznie przeczytaj ten artykuł i sprawdź jak wybrać ochraniacz nieprzemakalny na materac!

Ochraniacz nieprzemakalny 180/200 na materac – najważniejszy jest skład

Podczas wyboru ochraniacza 180×200 powinieneś kierować się przede wszystkim jego składem. Tańsze podkłady składają się zazwyczaj z jednej nieprzemakalnej warstwy, która stworzona jest z syntetycznych materiałów. Użytkowanie takiego ochraniacza może skutkować odparzeniami. Przy kontakcie z podkładem nieprzemakalnym zrobionym z poliestru skóra nie może oddychać, przez co poci się i odparza.

Lepsze jakościowo ochraniacze na materac 180/200 są uszyte z minimum dwóch warstw (niektóre nawet z trzech), które oprócz wodoszczelnej powłoki mają także warstwę bawełnianą. Korzystanie z podkładów na matetrace, które posiadają kilka warst jest bezpieczniejsze dla skóry i wygodniejsze podczas spania. Tańsze zamienniki mogą powodować dyskomfort, który nie powinien pojawiać się w przypadku używania ochraniaczy z bawełnianą warstwą.

Podkład nieprzemakalny – dla kogo?

Ochraniacz 180/200 zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas snu. Jego głównym zadaniem jest ochrona materaca przed zamoczeniem. Dobry ochraniacz jest wykonany z mocnego i odpornego na rozciąganie materiału, dzięki czemu doskonale spełnia swoje zadanie. Jednak ważnym pytaniem jest także kto może korzystać z podkładu nieprzemakalnego ?

Tak naprawdę każdy może użytkować taki ochraniacz. Przyjęło się, że są one rekomendowane w szczególności dla osób przewlekle chorych, bądź dzieci, które mają problem z nietrzymaniem moczu. Warto jednak pamiętać, że podkłady nieprzemakalne zabezpieczają materac przed zmoknięciem, które mogłoby spowodować rozwój bakterii w jego wnętrzu. W tego względu każdy powinien zastanowić się nad użytkowanie takiego ochraniacza.

Jak prać ochraniacz 180×200?

Ochraniacze nieprzemakalne są o wiele prostsze w praniu niż np. pokrowce na materace. Zazwyczaj posiadają wygodne paski, o które zahacza się rogi materaca. To sprawia, że potem w łatwy sposób można je zdjąć do prania. Tutaj ponownie zaznaczamy, że podczas wyboru ochraniacza, dobrze jest wziąć pod uwagę jego skład. Lepsze jakościowo ochraniacze nieprzemakalne na materac można prać nawet w 90 stopniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here