Na które oleje współcześnie stawiamy?

0
169
Na które oleje współcześnie stawiamy?

Oleje, które są wykorzystywane w motoryzacji, to oczywiście może być wiele najróżniejszych produktów. Przede wszystkim powinniśmy się przygotować na tym, co jest potwierdzone jakościowo. Oczywiście, gdy wybieramy chemię motoryzacyjną, musimy koncentrować się na certyfikatach jakości. Najlepiej jest przeanalizować dużo różnych ofert proponowanych na portalach społecznościowych no i oczywiście forach motoryzacyjnych. Bardzo szybko dowiemy się, sprawdzając te produkty w ten sposób, że oleje Utto są rekomendowane przez najbardziej doświadczonych mechaników. Przede wszystkim mamy tu do czynienia z olejami uniwersalnymi, które sprawdzą się w każdej przekładni. Poza tym przeznaczone są także do tak zwanych mokrych hamulców. Dodatkowo będą wykorzystywane, jako ciecz robocza w układach hydraulicznych stosowanych w maszynach rolniczych i ciągnikach.

Wybór olejów najbardziej cenionych

Chemia motoryzacyjna powinna być wybierana oczywiście bardzo skrupulatnie. Niestety wciąż jeszcze wielu polskich konsumentów będzie tu działać pochopnie i w efekcie nie zawsze koncentrujemy się na tym, co jest praktyczne. Czy jednak jest to dobry pomysł, jeżeli chodzi o dbanie o nasze pojazdy? Z pewnością nie. Z drugiej strony, jeżeli już wiemy coś na temat olejów, to na pewno będziemy wybierali oleje Utto, które są popularne w wielu państwach. Wiele osób uważa, że są one stosunkowo gęste i będą tworzyć odpowiednią warstwę filmu olejowego na cylindrach, a także panewkach. Te oleje mineralne perfekcyjnie będą się sprawdzały także w starszych pojazdach. A wszyscy już dzisiaj wiemy, że po jakimś czasie szczególnie w tych leciwych ciągnikach w silniku będą się odkładać mineralne osady spalonego oleju. Dlatego właśnie powinniśmy się posługiwać olejami Utto, ponieważ one uszczelniają nawet silnik od wewnątrz. Naturalnie nawet wtedy, gdy już mamy pewność, że wykorzystujemy te rekomendowane produkty, to nie zwalnia nas to z obowiązku, aby przeanalizować te wyroby poprzez sprawdzanie specyfikacji.

Jak dopasować parametry oleju?

Podstawową kwestią, gdy już decydujemy się na zakup takich produktów, będzie sprawdzenie, które konkretnie oleje Utto, jeżeli chodzi o parametry, będą pasowały do jednostki napędowej występującej w naszym pojeździe. Niezwykle ważną kwestią będzie właśnie zajrzenie do instrukcji pojazdu. Zawsze producenci będą wskazywać parametry takiej chemii motoryzacyjnej. W ten sposób będziemy wiedzieli, którym olejom Utto powinniśmy zaufać, bo będziemy znali klasę lepkości i pozostałe parametry. Oczywiście sprzedawcy w sklepach motoryzacyjnych także nas o tym poinformują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here