Style w fotografii ślubnej

0
200
Style w fotografii ślubnej

Każde zdjęcie ślubne jest niby podobne, ale inne. Oczywiście na rynku istnieje trend,w którym niedoświadczeni fotografowie tworzą zdjęcia jak od kalki, jednak to chyba najgorsza forma jakiej moglibyśmy oczekiwać od profesjonalisty. Jakiego profesjonalisty szukać by nie zostać niezadowolonym posiadaczem ogromu zdjęć po ślubie?

Jaki styl fotografii wybrać?

Przeglądając przed wyborem fotografa zdjęcia, zapewne sami zorientujecie się po chwili co najbardziej przykuwa waszą uwagę i czego byście chcieli w dniu waszego ślubu. Jedni wybiorą zdjęcia w stylu glamour, inni rustykalnym, a kolejni w wiejskim stylu z humorem.
Po odpowiednio wczesnej rozmowie z fotografem powinniście podzielić się waszymi oczekiwaniami względem sesji i jej efektu, jaki chcecie uzyskać.

Warto również dodać, że styl jaki wybierzecie powinien nawiązywać do miejsca, w którym bierzecie ślub. Innym razem jedno i drugie będzie się dość mocno gryźć.
Sesje plenerowe, na które decyduje się większość najczęściej wykonywane są na łąkach, w górach i nad morzem. Piękny anturaż i kochająca się Para Młoda dopełniająca nieziemskie widoki, to coś na co liczy każdy oglądający zdjęcia ślubne.
Kolejnym top wyborem pośród stylu fotografii są zdjęcia rustykalne. Pięknie udekorowane stodoła kłosami, zbożami i piórami, a pośród tego młoda para. Połączenie luzu i romantyzmu. Fotograf ślubny Warszawa pomoże Wam dopasować styl do Waszych charakterów.

Czy warto na sesję ślubną wyjechać za granicę?

Wszystko o czym marzymy i mamy możliwość to spełnić nie jest dla nas czymś obok czego możemy przejść obojętnie. Jedni marzą o pięknym samochodzie inni o niezwykłej sesji zdjęciowej za granicą. Najczęściej jest to kraj, który darzą sentymentem. Być może przez zaręczyny, które się tam odbyły, lub pierwsze spotkanie, które miało miejsce właśnie w tym kraju.

Sesje zdjęciowe za granicą są ciężkie do zorganizowania logistycznie. Fotograf, na którego wcześniej padł wybór musi być przygotowany do tego typu obrotu spraw. Umowa musi być podpisana odpowiednio wcześniej, koszt biletu powinni pokrywać Państwo Młodzi. Dlatego warto przemyśleć wybór sesji zdjęciowej za granicą.

Weź ze sobą fotografa!

Nie zapominajmy jednak o tym, że to bez wątpienia niezwykłe doświadczenie nie tylko dla młodej pary, ale również dla fotografa, który towarzyszy w tej przygodzie nowożeńcom.
Kolejnym ważnym aspektem, który warto poruszyć jest cena sesji zdjęciowej wykonywanej za granicą. Do wszystkich kosztów hotelu, biletów dochodzi jeszcze wynagrodzenie dla fotografa. To zupełnie normalne, że stawka jest dużo wyższa ponieważ to nie jest kilkugodzinny wypad za miasto, a zazwyczaj bardzo daleka odległość.

Pamiętajmy o wyborze fotografa, do takiego przedsięwzięcia nie możemy wziąć pierwszego lepszego z dobrymi opiniami w Google. Zróbmy dogłębny reaserch, który pozwoli nam obiektywnie spojrzeć na każdą osobę.

Nie wybierajmy najtańszej z opcji, bardzo często wcześniej czy później żałujemy takiego wyboru ze względu na niski profesjonalizm, oraz brak dbałości o szczegóły. To tak jakbyśmy się wybierali do kiepskiego specjalisty z dziedziny medycyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here