Jak zadbać o zdrowy sen?

0
241
Jak zadbać o zdrowy sen?

Zdrowy sen wpływa na lepsze samopoczucie. W związku z tym niezbędne jest zorganizowanie miejsca do spania w taki sposób, żeby zwiększyć komfort. Pomóc w tym może prześcieradło odpowiednio dobrane do materaca i wykonane z delikatnego materiału.

Decyzja dotycząca wyboru prześcieradła czasami bywa kłopotliwa. Nie tylko materiał ma znaczenie, lecz także właściwe dobranie do rozmiaru materaca. Finalnie stworzenie komfortowej przestrzeni do wypoczynku poprawia jakość snu. Wskutek czego ma się więcej energii do wykonywania codziennych obowiązków. Wypoczynek jest tak samo ważny w życiu dzieci, jak i dorosłych. Z tej przyczyny poszukując prześcieradła dla siebie lub własnego malca warto wcześniej dowiedzieć się, z jakiej tkaniny powinna być wykonana. Lepiej zdecydować się na prześcieradła frotte, czy jersey?

Jaki rozmiar prześcieradła na małe łóżka i łóżeczka?

Prześcieradła dostępne są w różnych wielkościach. Na dwuosobowe łóżka należy zdecydować się na większy rozmiary takie jak 160×200 — to jeden ze standardowych rozmiarów. Jednak czasami potrzebne są mniejsze produkty, które będą pasowały na małe posłania dziecięce bądź tapczany. W przypadku jednoosobowych łóżek dobrze sprawdzą się prześcieradła 90×200. Ten wymiar prześcieradła wybiera się również do dziecięcych materacy, z których korzystają starsze dzieci. Decydując się na konkretny wymiar pościeli, ważne jest precyzyjne zmierzenie materaca i jego grubości. Można znaleźć zarówno modele z gumką, jak i bez. Dobrze wcześniej określić jaki model będzie bardziej przydatny.

Prześcieradło bez gumki czy z gumką?

Prześcieradło 90×200 bez gumki jest standardowym produktem wykorzystywanym od dłuższego czasu. Do tego czasu cieszy się dużą popularnością zarówno w gospodarstwach domowych, jak i hotelach. Jest to dopasowanej wielkości kawałek tkaniny obszyty na końcach, żeby się nie niszczył. Można go wsunąć pod tapczan aby ograniczyć zwijania się. Dzięki temu nawet większy wymiar można w łatwy sposób dostosować do posłania, wtykając nadmiar pod spód. Prześcieradło z gumką wystarczy nałożyć na posłanie bez wsuwania i układania go. tkanina jest napięta i nie stwarza żadnych zagnieceń i nie zwija się. Elastyczna gumka pozwala na łatwe dostosowanie do materaca. Oba rodzaje są dobrą decyzją, z tego powodu wybierając prześcieradła frotte 90×200 lub jersey należy kierować się indywidualnymi preferencjami.

Prześcieradła frotte 90×200 — zalety

Materiał frotte jest niezwykle delikatne i miłe w dotyku. Dzięki zastosowaniu struktury pętelkowej materiał jest bardziej miękki niż jersey. Prześcieradła frotte dobrze sprawdzą się w chłodniejsze dni. Dobrze ocieplają ciało w chłodne noce, równocześnie nie przegrzewając. Ponadto ten materiał ma właściwości oddychające i wchłaniające wilgoć. Dzięki temu prześcieradło daje duży komfort termiczny. Ta tkanina odporna jest na duże temperatury, wskutek czego łatwo go utrzymać w czystości. Oprócz tego jest wyjątkowo wytrzymały i odporny na ścieranie. Prześcieradła frotte 90×200 są odpowiednie do dziecinnych posłań na mroźniejsze dni — nie podrażniają skóry i nie powodują alergii.

Prześcieradła jersey 90×200 — zalety

Materiał jersey jest niezmiernie delikatny i gładki w kontakcie ze skórą. W odróżnieniu od frotte prześcieradła jersey są stworzone z pojedynczych włókien bawełny i syntetyku zapewniających gładką i delikatną budowę. To włókno będzie dobrym wyborem zarówno w letnie dni, jak i chłodne zimowe wieczory. Właściwości oddychające zapewniają przewiewność. Dodatkowo ma duże właściwości wchłaniające wilgoć. Ze względu na swoją delikatność i antyalergiczność zalecany jest również dla dzieci. Prześcieradła jersey 90×200 dobrze się układają i nie wymagają użycia żelazka.

Odpowiednio dobrane prześcieradło poprawi jakość snu

Wybór pościeli jest bardzo ważnym obowiązkiem. Trafnie dobrane może poprawić komfort snu. Ważne jest dobranie pościeli dostosowanej rozmiarem do tapczana. W przypadku tapczanów lub łóżek dla najmłodszych odpowiednie będzie prześcieradło 90×200. Wybierając materiał, warto zwrócić uwagę na jego cechy. Frotte spodoba się miłośnikom miękkości i ciepła. Aczkolwiek prześcieradło jersey też posiada dużo atutów, a jego gładkość zachęci do pozostania w łóżku sekundę dłużej. Oba rodzaje są w pełni bezpieczne dla skóry i nie powodują podrażnień. Oprócz tego umożliwiają skórze oddychanie, dzięki czemu można sobie pozwolić na niczym niezmącony odpoczynek. Kupując prześcieradło, dobrze także przyjrzeć się jego jakości. Wysokiej jakości produkty będą bezpieczne dla skóry i posłużą o wiele dłużej niż te stworzone z kiepskiej jakości tworzywa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here