Jak wybrać dobre buty dla motocyklisty?

0
203
Jak wybrać dobre buty dla motocyklisty?

Każdy, kto decyduje się na jazdę motocyklem, powinien zadbać również o odpowiednie wyposażenie, które zapewni przede wszystkim bezpieczeństwo w razie wypadku, ale również będzie komfortowe w użytkowaniu. Jednym z takich podstawowych elementów wyposażenia motocyklisty są oczywiście buty. Producenci oferują szeroki wybór różnego rodzaju obuwia na motor, dlatego warto dobrze zastanowić nad tym, który egzemplarz będzie idealny w naszym przypadku.

Dlaczego należy kupić profesjonalne buty na motocykl?

Bardzo duża część osób rozpoczynających swoją przygodę z jednośladem, uważa że na początku nie trzeba posiadać żadnych specjalnych butów na motocykl. Jednak tak naprawdę odpowiednie obuwie zapewnia nie tylko wygodę podczas jazdy, ale również chroni przed różnego rodzaju urazami, których można doznać przy upadku.

Trzeba mieć również świadomość tego, że buty motocyklowe wykonane zostały ze znacznie wytrzymalszego materiału, niż te, z których korzystamy na co dzień do chodzenia. Wiele osób przekonało się już na własnej skórze, że jazda w zwykłych trampkach może być niezwykle niebezpieczna.

Buty na motocykl pozwalają również skórze oddychać, a stawy są właściwie zabezpieczone przed urazami. Stopa z kolei stabilnie spoczywa sobie na stopkach maszyny, więc mamy zapewniony najwyższy komfort jazdy.

W jaki sposób wybrać rozmiar butów motocyklowych?

Wybierając buty motocyklowe np. na stronie: https://defender.net.pl/pol_m_Dla-motocyklisty_Buty-64472.html, musimy pamiętać o tym, aby wybrać odpowiedni model przeznaczony do konkretnej jazdy, ale także właściwy rozmiar.

Najprościej jest tego dokonać w stacjonarnym sklepie, gdzie po prostu przemierzymy obuwie. Natomiast w przypadku zakupów internetowych, należy dokładnie zmierzyć długość swojej stopy i na tej podstawie wybrać odpowiedni rozmiar butów motocyklowych. Musimy również uwzględnić to, że na stopy będziemy zakładać nieco grubsze, ciepłe skarpety, dlatego buty powinny mieć trochę większy rozmiar.

Jakie buty na motocykl sportowy a turystyczny?

Jeżeli potrzebujemy butów na motocykl sportowy to najlepiej wybrać model z dodatkowymi wzmocnieniami, który będzie chronił nasze stawy i skórę. W ten sposób nawet kontakt z nawierzchnią nie będzie powodował żadnych urazów. Tego typu buty są odpowiednio wyprofilowane, co pozwala zwiększyć bezpieczeństwo podczas jazdy i manewrów z dużą prędkością.

Natomiast jeśli chodzi o buty na motocykl turystyczny, to w tym przypadku wystarczy standardowy model, który zapewnia wygodę i komfort użytkowania. Ponadto mamy dobrze zabezpieczone stopy nawet przy upadku. Ich dużą zaletą jest to, że można w nich normalnie chodzić po mieście, bez zmieniania obuwia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here